Maris fitness

Maris Lember

Õues tegutsemine on hea nii kehale kui vaimule

Rätsepiste looduses veepudeliga

Kas sa viibid piisavalt värsket õhu käes?

Looduses liikumine alandab vererõhku, vähendab stressi ja rahustab keha.

Liikumine on inimesele loomulik ja vähendab paljude haiguste riski. Lisaks on liikumine koos une ja tervisliku toiduga taastumise ja puhkamise seisukohalt võtmetegur. Kevad on suurepärane aeg loodusesse sportima minna ning sisetrennid võib vahelduseks viia õue värske õhu kätte.

Värske õhk kosutab, meel on erksam ja stressitaluvus paraneb. Minule endale meeldib väga väljas toimetada kas siis trenni tehes, kõndides, joostes või aias toimetades. Mega VÕIMAS tunne tekib eriti, kui suudan enne tööpäeva mõnusa kiirkõnni või sörgi teha. Tunnen, et suudan palju paremini hakkama saada pika tööpäevaga ja ma ei ole üldse nii väsinud. Teaduslikult on tõestatud, et väljas viibimine parandab unekvaliteeti ja õhtul jääb paremini magama. Mina enda kogemusest ütlen, et see on täiesti tõsi. Mul on palju probleeme unega juba aastaid ja väljas liikumine aitab kindlasti seda parandada.

Kui ilm läheb soojaks, siis see meelitab inimesi õues rohkem olema, seda on tänavapildist väga hästi näha. Mul on selle üle nii hea meel.

Üks parimaid kohti mitmekülgseks treeninguks on mets. Metsas jooksmine või kõndimine on ka jalgadele palju tervislikum, kuna käimispinnad on pehmed. Tänu puudele saab metsas paremini hingata, mis teeb trenni tegemise mõnusamaks. Muidugi rahustab meelt ja annab positiivset energiat ka kaunis loodus ja metsavaikus. Metsas on võimalik teha ka välitreeninguid oma keharaskusega või puid, kive, treppe, erinevate kõrgustega tõuse jms kasutades – tõesti, piiriks on vaid enda fantaasia.

Hea valik kiirele inimesele on hommikul enne tööle minekut jalutuskäik või jooks. Jalgrattaga tööle sõitmine on ka mõnus ja mõistlikult kiire viis ringi liikumiseks. Kui peres on väikesed lapsed, on tore lapse tingimustel õues trennis käia. Samuti tasub osaleda lapse mängudes ning kasutada liikumiseks palle ja muid mänguvahendeid. Kui täiskasvanu sagib sama intensiivsusega kui laps, võib liikumine olla väga tõhus treening. 

Esitage reaalselt endale väljakutse – minge hommikul õue enne tööd ja proovige seda 2 nädalat. Hommikul kohe, kui ärkad, joo rohkelt vett, söö enne või pärast (kumb sobib sinule paremini). Tehke seda 20-45 minutit.

Kuidas teie enesetunne muutub?

Eelkõige hinga sisse värsket õhtu ja naudi seda!

Suhtumine on asi number üks…

Vahel on raske end püsti ajada ja diivanilt ülesse saada, seda me kõik teame aga kutsun kõikki ülesse seda siiski tegema olenemata sellest kui mugav ja mõnus seal diivanil on.

Pole olemas halba ilma…

Õige riietus on treeningkogemuse jaoks hädavajalik, olenemata ilmast. Riided peaksid olema mugavad, hingavad ja niiskust ära imavad.

Kui sa veel ei teadnud siis kultuuriministeerium on kuulutanud 2023-aasta liikumisaastaks. Selle eesmärk on tekitada ühiskonnas rohkem huvi liikumisharrastuste ja tervislikumate eluviiside vastu ning seeläbi suurendada regulaarse liikumisharrastusega tegelejate arvu Eestis.

Jagan teiega mõned lihtsad näpunäited õues treenimiseks

1. Mine loodusesse. Loodusvaikuses liikumine alandab vererõhku, vähendab stressi ja rahustab keha. Kaunite loodusmaastike vaatamine lõdvestab ka meelt.

2. Hingake oma kopsud värsket õhku täis. Värske õhk värskendab ja sügav hingamine aitab lõõgastuda.

3. Parandage oma vormi mitmekülgselt. Väljas liikumine koormab keha mitmel viisil. Proovige erinevaid liikumisvorme ja kasutage välitreeninguteks erinevaid looduslikke moodustisi või tasuta kohalikke liikumiskohti.

4. Pange sobivad riided selga. Õige riietus suurendab mugavust olenemata ilmast. Sobiva varustusega väheneb ka pingevigastuste oht.

5. Keskendu heale enesetundele. Motiveerige end pärast treeningut tekkiva rahuldustundega.

Lisa kommentaar

0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi